Bedava Okey Oyna Bedava Okey oynamak istiyorsan dogru adrestesin.Okeymasalari.Com. Bedava Okeyin vazgecilmez adresi

Hemen okey salonumuza giriş yapın, Takma isminizi belirleyin, 30 saniyede bedava kayıt olun, bir salon açın okey oyuna başlayın.Dünya'nın en kaliteli, popüler gerçek masa hissi veren tek bedava okey sitesi okeymasalari.com

1. Elinizi sürekli olarak güncel tutmalısınız

Okey oynarken inat etmemek gereklidir. İzlediğimiz yüzlerce okey maçında oyuncularda gördüğümüz en belirgin hata inat idi. Bir çok oyuncu, taşların dağıtılması ile dizdikleri eli değiştirmeden oyunlarına devam ettiler. Bu bizler için şans ile inatlaşmak anlamına gelmektedir ve çok sakıncalıdır. Şans kendisi ile inatlaşmayı sevmez. Okey oyununda ise şans diğer masa oyunlarına göre çok etkindir.

Eğer kazanmak istiyorsanız; ıstakanızı sürekli olarak dinamik tutmayı bilmelisiniz. Beklediğiniz perlerden her hangi biri, yada ara taşınız çıktımı o peri bozmalı ve değiştirmelisiniz. Gelme yüzdesi daha fazla olan taşları seçerek, bu perlerin tamamlanmasını beklemelisiniz. Bu taktik anlayışı ile oynayan oyuncular, diğerlerine göre çok daha fazla kazanma yüzdesine sahip olacaklardır.

Bu hataya sizlerin daha iyi anlayabilmesi için bir örnek verelim. Örneğin, ıstakanıza okey taşlarını dizdiğinizde elinizde 3 adet çift ve tek kalan taşlar olsun. Oyunda ilk düşünce olarak çifte gitmek isteğiniz oldukça normal ve doğru bir seçimdir. Rakiplerinizin yere attığı taşlar sizin elinizde bulunan taşlar olsun ve atmanız gereken okey taşları bölümünde 4’ün üzerinde taş olsun. Veya oyun 5 6 sefer çark etmesine rağmen elinizde hala 3 çift olsun. Belli ki şansınız sizin çifte gitmenizi istemiyor. Hızlı ve doğru bir karar vermelisiniz ve elinizi normal oyuna çevirmelisiniz. Eğer şansınız ile inatlaşacak olursanız, kazanma yüzdeniz çok azalacaktır. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız, elinizi normal sete çevirin ve çiftlerinizi bozarak oyuna devam ediniz.

2. Rakiplerinize şans tanımamalısınız (Taşlamalısınız)

Bu işin Türkçedeki tam karşılığı “Taşlamak” tır. Sizde rakiplerinizi taşlamalısınız. İzlediğimiz okey maçlarında, rakip oyununu takip etmek ve oyuncunun bitirmemesi için çalışmak en az gördüğümüz hamlelerdendir ve bizler için önemli bir hatadır. Okey’de amaç ilk olarak kendi elinizdeki taşları sıralamak ise, ikinci önemli amaçta rakibinizin taşlarını sıralamasına mani olmaktır.

Yan tarafınızdaki oyuncunun (sizin işinize yaramayan taşları attığınız ve sizden sonra oynama sırasına sahip oyuncu) attığı taşları hafızanıza almalısınız. Ve o taşlara benzer taşları ona sunmalısınız ki, bu taşlar oyuncunun işine yaramasın. Bu sayede rakibinizin okey elini bitime şansını da minimize etmiş olacaksınız. Taşlamalı oyunda rakibin attığı taşlar çok önemli ve dikkatle takip edilmesi gereken husustur.

3. Oyun takibini en iyi şekilde yapmalısınız

Okey oyuncularının yaptığı sıkça hataların en önemlilerinden biriside budur. Oyuncular çıkan taşları takip etmeden oynamaktadırlar. Acemilik düzeyindeki bu hata, sadece işini şansa bırakanlar tarafından yapılmakta ve oyunda kazanma yüzdeleri çok düşük olmaktadır.

Okey oyununun yapı taşları incelenildiğinde oyunun %60’lık bir faktörünün şansa dayalı olduğu bilinmektedir. Geri kalan %40’lık dilimde ise, oyun bilgisi, oyun takibi, rakip baskısı ve psikolojik etkenler gibi farklı yapı taşları doldurmaktadır. Eğer iyi bir okey oyuncusu olur iseniz oyunda kazanma yüzdeniz her zaman farklı olacaktır.

Eğer okeyde kazanan olmak istiyorsanız, oyun takibini çok iyi bir şekilde yapmalısınız. Çıkan taşları en iyi şekilde analiz etmeli, elinizi ona göre ayarlamalı ve rakibinize en ufak şans bile tanımadan oynamalısınız. Okey; 106 adet taş ile oynanılan bir masa oyunudur. İlk bakışta 106 adet taşın takibi oyunculara zor gelmektedir. Ancak oyun tecrübesi artan her oyuncu zaman içerisinde taşları ve oyunu takip etmeye başlayacaktır. Oyun takibini iyi yapan ve şansı ile inatlaşmayan oyuncular ise, usta okeyci olarak nitelendirilmektedir. Bu oyuncuların acemilere göre kazanma ihtimalleri çok daha fazladır.

Sonuç – Okey az hata yapanı galip seçer

Okey oyuncularının yaptığı hatalar genellikle aynı çizelgededir. Oyunda tecrübe ise farklı kişiler ve usta oyuncular ile oynanılarak geliştirilecek bir etkendir. Eğer usta bir okey oyuncu olmak istiyorsanız, daha uzun zamanınız var demektir. Okey kuralları basit olmasına rağmen, oyunda tecrübe kazanmak ve ustalaşmak zaman almaktadır.

Okey salonumuzda dünyadaki usta okeyciler ile oynama zevkine erişebilirsiniz. Normal hayatta sadece eş, dost ve yakın çevre oyunu olarak bilinen okey, bu sayede bir çok farklı strateji ve oyun bilgisine sahip oyuncu ile oynanılacak ve gelişim süreci minimuma inecektir. Sizde usta bir oyuncu olmak istiyorsanız, lobi içerisindeki farklı oyuncular ile oynayın ve onların yaptığı hamlelerden taktikler öğrenin. Oyun içerisindeki masa izleme özelliği sayesinde, ustaların masasını ziyaret edin ve nasıl okey oynadıklarını izleyin. Bu sayede çok daha hızlı bir şekilde oyunu öğrenecek ve usta bir okeyci olacaksınız.

Hemen Okey Oynamaya Baslamak İcin Tıkla